دوشنبه , سپتامبر 24 2018
صفحه اصلی / بلاگ / 8 دلیل محکم که ثابت می‌کند سئو SEO به طور عالی کار می‌کند.

8 دلیل محکم که ثابت می‌کند سئو SEO به طور عالی کار می‌کند.

عاقلانه است که به این فکر کنید که بازاریابی شامل رقابت های عجیب و غریب  بر سر تایید شدن و شهرت است.
مطمئنا بخش هایی از صنعت بازاریابی وجود دارد که بر بودجه های استراتوسفیک سرمایه گذاری می کنند، اما برای رسیدن به شهرت و برند شدن باید کانال بازاریابی موثر را برای نیازهای مشتریان خود انتخاب کنیم. به طور کلی حدود بیش از یک دهه سئو SEO به عنوان یک هنر تاریک در نظر گرفته می‌شد. هنوز بسیاری از مردم به عنوان یک هنر تیره به سئو SEO فکر می‌کنند و متاسفانه آن را نادیده می‌گیرند. پذیرش سئو SEO به عنوان کانال بازاریابی بسیار ارزشمند و همچنان در حال رشد است.

اما چرا سئو SEO محبوب است؟ چرا سئو SEO موثر است؟ رایان تدبیر قصد دارد پاسخ این سوالات را به خوبی و به روشنی با ذکر تمام جزییات ارائه دهد.

گوگل، عاااالی است!

بیایید آشکارا شروع کنیم : در اروپا و آمریکای شمالی گوگل به عنوان یک موتور جستجو، دارای بیشترین محبوبیت است آیا قصد دارید به هر نوع اطلاعاتی دستیابی داشته باشید؟ این فقط کار گوگل است. جهان به گوگل متکی است تا هر ساله هزاران جستجو را پاسخ دهد. این اغراق نیست، این یک بیانیه از طرف خود گوگل است.
نکته این است که گوگل به زندگی ما وارد شده و ما درباره چگونگی گوگل در چارچوب الفبا صحبت نمی کنیم. ما در مورد موتور جستجو صحبت می کنیم. شما ممکن است که فکر کنید این تعداد جستجوها است که نتایج گوگل را جذاب می‌کند. تا حدودی حق دارید! اما اگر کمی عمیق تر به آن بیاندیشید آشکار خواهد شد که حقیقت هسته سئوSEO چیست؟:

 1. اعتماد مردم به گوگل
  این نکته بسیار مهم است!. اگر کاربران به گوگل اعتماد نداشتند که مناسبترین نتیجه را برای مدت زمان بسیار کوتاهی به آنها نمایش دهد، قطعا موتور جستجوی دیگری را انتخاب می‌کردند. گوگل دارای چنین محبوبیت چشمگیری می‌باشد. زیرا عموم مردم ارزش نتایج را ارائه می دهند.
  شما به کدام وبسایت بیشتر اعتماد می‌کنید؟ وبسایتی که در صدر نتایج گوگل نمایش داده می‌شود یا وبسایتی که در قلمرو نابجایی قرار دارد که پایه های گوگل را بنا می‌کند؟
 2. حرکت به سوی بازاریابی جاذبه ای
  اینترنت تغییر قابل توجه در نحوه کسب و کار مشتریان بالقوه را هدف قرار داده است. همانطور که Hubspot می‌گوید، بازاریابی سنتی متوقف خواهد شد. زیرا بازاریابی سنتی بر پایه کمیت است نه کیفیت. البته نه به این معنا که کانال‌های بازاریابی سنتی تصمیم نداشتند مشتریان خود را دقیق تر مورد هدف قرار دهند. فضای رسانه ای مانند تبلیغات تلویزیونی و رادیویی یا بیلبوردها، بر پایه تعداد جمعیت مورد استقبال قرار می‌گرفت. به عنوان مثال یک مرکز خرید در منطقه خاصی از شهر بنا می‌شد که جمعیت زیادی در آن منطقه متمرکز شده بود. امروزه اینترنت فضای متمرکز از جمعیت را نامحدود تعیین کرده است.
  بازاریابان اکنون زمان بیشتری را صرف مشتریان بالقوه می کنند که به طور فعال به دنبال چیزی هستند. چطور؟ از طریق اینترنت. اینترنت دسترسی مستقیم به بسیاری از مراکز اطلاعات، ارائه دهندگان خدمات، تولید کنندگان و خرده فروشان را فراهم می کند. دیگر نیازی به یک آژانس مسافرتی نیست تا بتوانید نرخ تورهای هواپیمایی یا هتل را جویا شوید، شما فقط تاریخ و مکان مورد نظر خود را در یک وبسایت و یا وایلا وارد کنید.
  وب توانایی اطلاعات را از دست کارگزاران گرفته و به عموم مردم داده است. به عنوان یک نتیجه مستقیم از این دسترسی به اطلاعات، بازاریابان افرادی که به دنبال اطلاعات هستند و به نوعی ورودی اینترنت محسوب می‌شوند را جذب می‌کنند البته برای رسیدن به هدف خود که همان جذب ورودی است سرمایه گذاری می کنند.
  علاوه بر یک کلید عمومی برای ابزارهای بازاریابی، توانایی عمومی برای مقایسه و کنتراست، خواندن و موضوعات پژوهشی است. افرادی که در جستجوی قیف فروش هستند، اطلاعات را جستجو می کنند. ممکن است آنها نتوانند تصمیم به خرید بگیرند ولی تحقیقاتشان بخشی از مراجعات آنها می‌باشد. بازاریابان روبایشی یا جاذبه ای (بازاریابی ربایشی (Inbound Marketing) یعنی استفاده از بازاریابی برای جذب مشتریان احتمالی به سمت‌تان، بدون این که بخواهیم به مشتری برای توجه کردن و دیده شدن التماس کنیم! ) سعی دارند تا در اولین مراجعات خریداران، خود را در ذهن آنان ثبت کنند.
 3. بازاریابی ربایشی یا جاذبه ای توسط  مخاطب هدفمند هدایت می شود.
  به ما ثابت شده است که اینترنت اطلاعاتی بیش از یک کلیک را در اختیار افراد قرار می‌دهد.  پورتال اصلی عمومی برای همه این اطلاعات ارزشمند گوگل است.
  اگر بازاریابی جاذبه‌ای یا ربایشی بازیگر سرشناس معروف است، مخاطب هدفمند، نمایشنامه نویس است. بدون مخاطب هدفمند، بازاریابی ربایشی کاملا سقوط می‌کند. مخاطب هدفمند کاملا ضروری و مهمترین عامل جذابیت سئو SEO می‌باشد. مخاطب هدفمند برای نرخ تبدیل سئو SEO بسیار مهم است.
  مخاطب هدفمند کیست؟
  مخاطب هدفمند (Lead) فردی است که علاقه خود را نسبت به خدمات یا محصولات شما ابراز می دارد. در گذشته در فضای وب، مخاطب هدفمند به فردی اطلاق می شد که اطلاعات تماس خود را از طریق یک فرم (Landing Page) در ازای اطلاعات رایگان و مفید، مانند یک راهنما، کتاب الکترونیک، webinar و … در اختیار شما قرار می داد.
  فرض کنید شخصی در گوگل عبارت “رستوران ایتالیایی در لندن” را جستجو می‌کند. به احتمال قوی او به دنبال رستوران ایتالیایی برای صرف غذا می‌گردد. این فرصت مناسبی را برای یک رستوران فراهم می‌کند تا بتواند خود را به مخاطبی که به دنبال غذاهای ایتالیایی می‌گردد معرفی کند. در این هنگام می‌توان بازدید کننده وبسایت خود را به مشتری تبدیل کرد.
  پرس و جوهای اطلاعاتی می‌تواند در تولید محتوا و فرایندهای فروش تغییرات بسیار مهمی ایجاد کند. شما می‌توانید پرس و جوهای اطلاعاتی که به محصول یا خدمات شما ارتباط دارد را شناسایی کنید. سطح اهداف شناسایی شده می‌تواند به طور قابل ملاحظه ای بین کلمات جستجو متفاوت باشد. بنابراین برای تحقیق انتخاب کلمات کلیدی زمان بگذارید و کلمات و عباراتی که مرتبط با محصول و خدمات شما هستند و توسط مخاطبان هدفمند جستجو می‌شوند بیابید. طبق موضوع هدف، محتوای ارزشمند تولید کنید. سعی داشته باشید نیاز و پرسش های مخاطبان هدف خود را نشانه بگیرید. تا زمانی که کاربر جستجویی هدفمند انجام می‌دهد بتواند به راحتی به محتوای وبسایت شما دسترسی پیدا نماید.
 4. محتوا، کانال‌های بازاریابی جایگزینی (Alternate Marketing) را تقویت می‌کند.
  در این روش سعی می‌کنیم تا به روشی خلاقانه، محصولمان را جایگزین یک اِلِمانی در خیابان یا اتوبان یا دیوار منازل و… کنیم؛ به نحوی که این جایگزینی، هویت محصول یا خدمات ما را نشان دهد.
  توسعه محتوای عالی، هسته اصلی سئو SEO را شکل می‌دهد. محتوا باید نیاز، پرسش و یا مشکل مخاطب را هدف قرار دهد. برنامه ریزی تولید محتوای ارزشمند برای سئو SEO شما را به یک کمپین بازاریابی جاذبه ای تبدیل خواهد کرد. بیایید ببینیم چگونه سئو SEO  می تواند روی کانال های بازاریابی تاثیر بگذارد:
  A) مراجعه خریدار و بازاریابی ربایشی
  B) تمرکز روی شکار مشتریان بالقوه
 5. فعالیت و بروزرسانی پیوسته
  همانطور که جهان به طرز عجیبی به دوران دیجیتال رسیده است، بازاریابان خود را با توانایی ردیابی ROI (نرخ بازگشت سرمایه) در بالاترین سطح  یافته اند. به همان شیوه بازاریابان قدیمی با بیلبوردهای تبلیغاتی که دارای کنترل جمعیتی بسیار ضعیف است، تا حد زیادی قادر به ردیابی ROI (نرخ بازگشت سرمایه) بودند.
  در مقایسه با توانایی بازاریابان دیجیتال برای ردیابی مسیر موفقیت،  بازاریابان قدیمی واقعا در سنین تاریک بودند.
  بسیاری از استانداردهای سئو  SEO، مثل دستیابی به موقعیت‌های برتر نتایج جستجو از طریق ترافیک وبسایت به ما اجازه می‌دهند گزارشات ROI دقیقی ارائه دهیم و این داده‌ها را برای بهبود شناسایی مناطق، تقسیم کنیم. تاثیر داده‌ها را در پیشرفت یک وبسایت دست کم نگیرید.
  محتوا و لینک بیلدینگ  از عوامل موفقیت سئو SEO هستند، اما بدون فعالیت و بروزرسانی پیوسته، وبسایت شما نمی‌تواند در نتایج جستجوی گوگل پابرجا بماند. در صدر نتایج گوگل قرار گرفتن به شدت وابسته به معیارهای سئو SEO می‌باشد و این پتانسیل تنها از پشتیبانی و مدیریت پیوسته تامین می‌گردد.
 6. تمرکز بر CRO (بهینه سازی نرخ تبدیل )
  قبل از هرچیز به تعریف بازاریابی اینترنتی با بهینه سازی نرخ تبدیل CRO می‌پردازیم:
  بازاریابی اینترنتی با بهینه سازی نرخ تبدیل دلایل عدم تبدیل بازدید کننده ها به مشتری را شناسایی کرده و مشکل را حل می کند.
  سئو SEO به عنوان یک کانال بازاریابی، بسیار قابل کنترل است. سئو  SEO همچنین کمک می کند تا ما در بهینه سازی نرخ تبدیل متمرکز شویم. CRO در واقع باید ستون اصلی هر کسب و کار باشد. هنگامی که یک کسب و کار، بازاریابی را در خط هزینه P & L خود مشاهده می‌کند بسیار پرهزینه تر می شود. همراه با این واقعیت که وبسایت ها از سئو SEO برای تبدیل شدن به کانال بازاریابی بشدت استفاده می‌کنند، می توانید استدلال کنید که سئو SEO واقعا نیاز به CRO را برجسته می کند.
 7. سئو SEO بازی نیست!
  سئو SEO بازی نیست که بلافاصله بعد از پرداخت پول بتوانید آن را بازی کنید. تبلیغات گوگل، تبلیغات فیس بوک و…. نمایش “Pay To Play” هستند یعنی زمانی که هزینه آن را پرداخت نمودید سریعا جواب می‌دهد. این واقعا تاسف آور است. تنها تا زمانی که پول برای تبلیغات پرداخت میکنید در نتایج دیده می‌شوید. کافیست پرداخت را متوقف کنید. در اینصورت جایگاهتان در نتایج از بین می‌رود.
  زمان، پول است یا بهتر بگوییم وقت طلاست. شما یا باید برای تبلیغات هزینه بپردازید یا زمان خود را هزینه کنید. هردو این راه حل ها درست هستند ولی باهم تفاوت‌هایی نیز دارند:
  سئو SEO یک راه حل مقرون به صرفه برای تیم هایی است که ممکن است زمان بیشتری برای اختصاص دادن به بازاریابی داشته باشند. شروع سئو بدون پول نقد بهتر از تبلیغات یکبار مصرف است.   پیدا کردن یا تخصیص زمان بیشتر، اغلب بسیار ساده تر است (دارای ریسک کمتر) نسبت به تخصیص موجودی نقدی برای تبلیغات یکبار مصرف.
  یکی از تفاوت های سئو با تبلیغات کلیکی در این است که، زمانی که شما برای مدت زمان کوتاهی دست از فعالیت می‌کشید، از نتایج محو نشده مگر با وجود پیدا شدن رقیب، که البته باز هم شما از نتایج در صفحه نخست محو نمی‌شوید تنها چند لینک پسرفت خواهید داشت. در برخی از کلمات کلیدی با رقابت کم، شما می‌توانید ماه‌ها بدون فعالیت در صدر نتایج بمانید و موقعیت خود را حفظ کنید.
 8. هدف قرار دادن جستجوهای محلی
  بدون شک اینترنت و گوشی‌های هوشمند جامعه را تغییر داده‌اند. ما میتوانیم هر چیزی را سفارش داده و درب منزل تحویل بگیریم. افراد در سراتاسر دنیا تماس ویدئویی برقرار می‌کنند. تلفن همراه آپدیت ترین بروزرسانی‌ها را به صورت فوری دریافت می‌کند. نتیجه چیست؟ یک جامعه که دسترسی فوری به اطلاعات را در هر زمان و هر کجا انتظار دارد. علاوه بر این به جامعه‌ای کم صبر و حوصله و ناشکیبا تبدیل شده‌ایم! همه چیز را در لحظه می‌خواهیم.
  اینترنت ممکن است فاصله ها را از بین برده باشد، اما جستجوی محلی همچنان رایج است. باز هم این، فرصت را برای سئو SEO فراهم می کند. مردم همچنان ارزش کسب و کار در منطقه خود را می‌دانند، بنابراین هدف قرار دادن جستجوگران با توجه به محل می تواند در واقع بسیار سودمند باشد!
  مطمئن شوید که وبسایت شما به طور موثر کسانی را که به دنبال محصولات یا خدمات محلی هستند هدف قرار داده است. برای مثال آدرس پستی و اطلاعات وبسایت خود را در گوگل مپ ثبت نمایید.

خب!
8 دلیل محکم که شما را توجیه می‌کند که سئو SEO باید یک استراتژی بازاریابی دیجیتال باشد. سئو SEO زمان زیادی مطلبد همچنین در کلمات رقابتی می‌تواند گران قیمت نیز باشد.
امیدواریم توضیحات این مقاله برای درک اهمیت سئوSEO در پیشرفت کسب و کار مفید واقع شده باشد.

این مطالب را نیز ببینید!

انتخاب صحیح کلمات کلیدی برای سئو

انتخاب هوشمندانه کلمات کلیدی: کلید موفقیت سئو SEO

کلمات کلیدی را طبق یک چارچوب، اصولی انتخاب کنید! ما مطمئن هستیم که نیازی به …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − ده =

دوست داری برای همیشه از شر جریمه گوگل خلاص بشی؟
برای اینکه همیشه از جریمه گوگل در امان بمونید و در صورت جریمه شدن از شر اون خلاص بشید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم کتاب الکترونیکی پیشگیری و راهکارهای خروج از جریمه گوگل رو حتما دانلود کنید.
 • چرا گوگل مارو جریمه می‌کنه؟
 • چکار کنیم که هیچوقت جریمه نشیم؟
 • از کجا بفهمیم که جریمه شدیم؟
 • آیا جریمه گوگل تاثیری در رتبه سئو داره؟
 • چجوری سایتمون رو از جریمه گوگل خلاص کنیم؟
قول می‌دیم! هیچگاه برای شما ایمیل مزاحم ارسال نکنیم.
دوست داری SEO سایتت رو به صورت حرفه ای شروع کنی؟
در این دوره رایگان به شما مراحل انتخاب صحیح کلمات کلیدی را آموزش می‌دهیم
ما به شما اطمینان می‌دهیم که هرگز ایمیل مزاحم ارسال نخواهیم کرد.
کمنکن