دوشنبه , سپتامبر 24 2018
صفحه اصلی / بلاگ / جریمه گوگل و روش‌های بازپس گیری آن

جریمه گوگل و روش‌های بازپس گیری آن

جریمه گوگل!!!

مجازات گوگل

گوگل نقش مهمی در هدایت ترافیک به صفحه وب شما دارد. یکی از مسائلی که در حوزه ی سئو SEO بسیار شایع می‌باشد این است که ،شرکت های بی کیفیتی در این حوزه فعالیت می‌کنند که شعارهایی مانند “رتبه یک گوگل تضمینی” یا خدماتی مانند ساختن لینک (link bilding) را ایجاد می کنند.

این شرکت ها همانند قرص های کاهش وزن هستند: نتایج فوری اما بدون ثبات درازمدت.

این یک مشکل است باعث بی اعتباری و بدنامی خدمات سئو SEO می‌گردد.در دنیای ما به نظر می رسد اکثر افراد سودجو تنها به فکر کسب درآمدهای غیرقانونی می‌باشند.
دسته ای از افراد هستند که کاهش چشمگیری در ترافیک سایت داشته‌اند که به طور ناگهانی از لیست سایت های مورد اعتماد گوگل حذف شده اند.
به عنوان یک صاحب سایت، بین جریمه‌های اسپم دستی و جریمه‌های الگوریتمی، دشوار است دقیقا مشخص شود که چرا جریمه شدید و چه کاری باید برای حل آن انجام دهید.

رفع جریمه Google امکان پذیر است. بازپس گیری جریمه گوگل ممکن است یک روند طولانی باشد، اما یک سرمایه گذاری بلند مدت است. اگر رتبه گوگل سایت شما به تازگی کاهش یافته باشد، جریمه های مختلفی وجود دارد که می تواند روی سایت شما تأثیر بگذارد.

برنامه بازیابی جریمه Google شامل مراحل زیر است:

 • تجزیه و تحلیل کامل بک لینک ها
  وجود بیش از حد بک لینک های بی کیفیت و نامنظم، یکی از عواملی است که باعث جریمه سایت شما می‌شود.
 • مدیریت بیش از حد بهینه سازی
  زمانی که یک صفحه برای یک کلمه کلیدی بیش از حد بهینه سازی شود، این امر می تواند باعث پرچم گذاری سایت توسط Google شود. بعضی از سایت ها ممکن است با توجه به مسائل Anchor Text، کلمات کلیدی یا کلمات کلیدی نامناسب بیش از حد بهینه شوند.
 • حذف تکنیک های کلاه سیاه و هرزنامه
  نیازی به گفتن نیست که اگر سایت شما اسپم را میزبانی می کند یا با هر تکنیک سیاه و سفید که هنوز هم توسط برخی از شرکت‌های سئو SEO مورد استفاده قرار می گیرد به روز می شود، قطعا توسط روش های الگوریتمی گوگل شناسایی و حذف می‌گردد. بسیاری از ترفندهای سئو کلاه سیاه که در حال حاضر در اینترنت استفاده می شوند عبارتند از متن نامرئی، پیوند کشاورزی و لینک های مخرب. نرخ بازگشت سریع بالا باعث جلب توجه موتورهای جستجو می شود.

دو الگوریتم اصلی گوگل که رتبه جستجو را تعیین می کنند، پاندا و پنگوئن نامیده می شود.

گوگل پاندا و گوگل پنگوئن

 1. پاندا: از آنجایی که پاندا مربوط به کلمات کلیدی است، الگوریتمی است که کیفیت و ارتباط محتوا وب سایت شما را تعیین می‌کند. به عنوان مثال، یک وبسایت فروش همبرگر هرگز اصطلاح «تعمیرات یخچال» را نمی‌تواند استفاده کند.
 2. پنگوئن: الگوریتمی است که لینک هایی را که به وب سایت شما اشاره دارد، شناسایی و ارزش گذاری می‌کند. اگر پیوندها به سایت شما از انجمن های همبرگر و آخرین پست توسط مجله همبرگر ملی ارسال شده باشد، سایت شما بیشتر  به موضوع مرتبط می‌شود.

اگر شما جریمه شده اید، سعی کنید که راه درست را پیدا کنید. تعیین اهداف بلند مدت در ذهن، بهترین روش است.

بازیابی جریمه گوگل پاندا

سایت هایی که توسط الگوریتم پاندا گوگل جریمه می شوند، به یکی از دو دلیل ضربه می‌خورند:الگوریتم گوگل پاندا

 1. محتوای ضعیف
 2. محتوای تکراری

این به این معنی است که محتوای صفحات سایت شما بجای اینکه آموزنده باشند بسیار توصیفی هستند و یا اینکه از صفحات دیگر سایت شما کپی شده اند و یا بدتر از آن، اینکه از صفحات سایر وبسایت ها کپی شده اند.

این نوع جریمه گوگل بسیار شایع است و خوشبختانه به آسانی می‌توان آن را رفع  نمود. زیرا برای حذف این نوع جریمه گوگل، بازیابی خطاها در داخل سایت کنترل می‌شود و اصولا گوگل با بازدیدهای پی در پی، متوجه رفع خطاهای سابق می‌گردد.

ما بازیابی جرایم گوگل پاندا را با انجام تحقیقات کلمات کلیدی که تعیین کننده تمرکز مورد نیاز برای صفحات سایت است، به خوبی آغاز می‌کنیم.  سپس می توانیم محتوای با کیفیت تولید کنیم و مطمئن شویم که هر صفحه به درستی بهینه شده و همه نشانه‌های یک صفحه وب عالی را با توجه به استانداردهای گوگل تحت تاثیر قرار می‌دهد.

نکته!!!

هدف ما از تولید محتوا، هدف قرار دادن یک کلمه کلیدی خاص نیست! هدف، تولید محتوایی عالی و مفید برای کاربران سایت است. این محتواهای تولید شده، در طول زمان، بهترین صفحات وب برای کاربران شما و در نهایت موتورهای جستجو خواهند بود.

بازیابی جریمه گوگل پنگوئن

الگوریتم گوگل پنگوئناگر سایت شما به طور ناگهانی به شدت تحت تاثیر قرار گرفت و رتبه سایت شما در نتایج جستجو گوگل به طور چشمگیری کاهش پیدا کرد، به احتمال قوی این اتفاق با الگوریتم پنگوئن گوگل مرتبط است. این نوع جریمه بسختی حل می‌شود و متاسفانه بسیار شایع است.

کمپانی های SEO بی کیفیت معمولا وب سایت شما را به شبکه های خصوصی وبلاگ، دایرکتوری بی کیفیت (یا جعلی) و وب سایت‌های جعلی اضافه می‌کنند و از این طریق سعی در فریب موتورهای جستجو برای محبوب کردن وبسایت شما دارند.

این کار به خوبی انجام می شود و حتی امروزه برخی از شرکت‌ها نتایج فوری را مشاهده می‌کنند اما این یک راه حل طولانی مدت نیست. الگوریتم پنگوئن در نهایت وبسایت هایی را که از این تاکتیک ها استفاده می‌کنند، شناسایی کرده و مجازات می‌کند.
به منظور رفع این نوع جریمه گوگل، باید لیست تمام لینک هایی که به سایت شما اشاره دارند را جمع آوری کرده و شروع به بازپس گیری میزبانی سایت خود از آنها کنیم. در واقع باید تمامی بک لینک‌های بی کیفیت ایجاد شده را از بین ببریم.
این روش گاهی اوقات موثر واقع می‌شود. اما واقعیت این است که اغلب، ما نمی‌توانیم با مدیران تمامی آن وبسایت ها ارتباط برقرار کنیم، زیرا ممکن است تمام آن وب سایت‌ها جعلی بوده باشند.

به هر حال، زمانی که ما روی حذف این لینک‌ها تمرکز می‌کنیم، ارتباط لینک‌ها را با Google غیرفعال خواهیم کرد. اساسا به موتور جستجو می‌گوییم که این لینک‌ها را هنگام ارزیابی سایت ما محاسبه نکند. اما معمولا کافی نیست. وقتی ما تمام لینکهایی که قبلا داشتیم را حذف می‌کنیم اغلب سایت فاقد بک لینک‌های باکیفیت خواهد بود، بنابراین هنوز رتبه خوبی نخواهید داشت. ما باید یک طرح عملی برای ایجاد لینک های با کیفیت، مرتبط و لینک‌های ویژه‌ای که دارای ارزش هستند در نظر بگیریم.

به عنوان مثال، اگر شما در یک مجله صنعتی خاص به عنوان یک حرفه‌ای در زمینه کاری خود نظر دهید، لینک مرجع به سایت شما وزن کمتری خواهد داشت.اساس این نوع لینک ها روابط عمومی، روابط رسانه ها، تخصص و رسانه های اجتماعی است.

ما به شما در ایجاد یک طرح یا حتی اجرای آن برای شما کمک می‌کنیم تا این روابط را به آرامی و به طور مداوم رشد دهید. رتبه جستجوی سایت شما ممکن است کاهش یافته باشد، اما راهی برای بهبودی وجود دارد.
هنگامی که شما می توانید افزایش دراز مدت در بازدید و کیفیت سایت داشته باشید، غواصی در ترافیک وب و رنکینگ آن ارزش ندارد. شما نه تنها از به روز رسانی موتورهای جستجوی آینده خنثی خواهید شد، بلکه شما نیز با ارائه محتوای با کیفیت و روابط خوب، در خدمت مشتریان خود خواهید بود.
اگر شما با جریمه گوگل برخورد کرده اید یا فقط نمی‌دانید چرا ترافیک شما اخیرا کاهش یافته است، کتاب الکترونیکی “برای همیشه از شر جریمه های گوگل خلاص شوید” را تهیه نمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

دوست داری برای همیشه از شر جریمه گوگل خلاص بشی؟
برای اینکه همیشه از جریمه گوگل در امان بمونید و در صورت جریمه شدن از شر اون خلاص بشید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم کتاب الکترونیکی پیشگیری و راهکارهای خروج از جریمه گوگل رو حتما دانلود کنید.
 • چرا گوگل مارو جریمه می‌کنه؟
 • چکار کنیم که هیچوقت جریمه نشیم؟
 • از کجا بفهمیم که جریمه شدیم؟
 • آیا جریمه گوگل تاثیری در رتبه سئو داره؟
 • چجوری سایتمون رو از جریمه گوگل خلاص کنیم؟
قول می‌دیم! هیچگاه برای شما ایمیل مزاحم ارسال نکنیم.
دوست داری SEO سایتت رو به صورت حرفه ای شروع کنی؟
در این دوره رایگان به شما مراحل انتخاب صحیح کلمات کلیدی را آموزش می‌دهیم
ما به شما اطمینان می‌دهیم که هرگز ایمیل مزاحم ارسال نخواهیم کرد.
کمنکن