دوشنبه , سپتامبر 24 2018
صفحه اصلی / بلاگ / انتخاب هوشمندانه کلمات کلیدی: کلید موفقیت سئو SEO

انتخاب هوشمندانه کلمات کلیدی: کلید موفقیت سئو SEO

کلمات کلیدی را طبق یک چارچوب، اصولی انتخاب کنید! ما مطمئن هستیم که نیازی به اتلاف وقت وجود ندارد تا شما را متقاعد سازیم که تحقیقات کلمات کلیدی یکی از کلیدی ترین گام‌های سئو SEO می‌باشد که برای موفقیت بازاریابی کسب و کار شما بسیار ضروری است.

ما قصد داریم یک چارچوب تحقیقاتی در زمینه انتخاب کلمات کلیدی مناسب به شما ارائه دهیم که می‌تواند به راحتی اهداف و منابع مورد نظر شما را برای سئو SEO تنظیم کند.

ما تضمین می‌کنیم که تاکتیک‌ها و روش های شرح داده شده در زیر به طرز چشم گیری، ترافیک سایت شما را در گوگل بهبود می‌بخشد.
اولین و مهمترین گام برای آغاز سئو SEO، انتخاب کلمات کلیدی مناسب است. کلمات کلیدی مناسب کلماتی هستند که مرتبط و منطبق با موضوع وبسایت شما بوده که بر اساس مدل جستجوی کاربران به صورت هوشمندانه انتخاب می‌شوند.
براساس آنچه که تاکنون گفته شد، کلمات کلیدی منتخب را لیست نمایید. اکنون برای بررسی بیشتر و گزینش بهترین کلمات و حذف ناکارآمدترین کلمات کلیدی گام‌های زیر را به ترتیب انجام دهید:

گام اول: بررسی کلمات کلیدی در باکس جستجو گوگل

حتما برای شما نیز اتفاق افتاده است که در هنگام تایپ موضوعی در کادر جستجوی گوگل، کلمات و عباراتی به صورت پیشنهادی و مرتبط با موضوع مورد جستجوی شما لیست می‌شوند. بطوری که شما می‌توانید یکی از آن عبارات را که مرتبط با موضوع مورد جستجوی شما است، انتخاب کرده و از تایپ مابقی عبارت مورد نظر خود صرفنظر نمایید.
در واقع گوگل کلمات و عبارات کلیدی مرتبط با موضوع جستجوی شما را که قبلا توسط کاربران دیگر به صورت‌های مختلف جستجو شده است را به شما نمایش می‌دهد.

انتخاب صحیح کلمات کلیدی

این مرحله شما را یک گام به جلو میراند. با این شیوه شما متوجه خواهید شد که کاربران برای یافتن محتوایی مشابه با موضوع سایت شما، به چه صورت و با چه عباراتی جستجو می‌کنند. فرصت را مغتنم شمرده و از این لیست عبارات مناسب را انتخاب و به لیست کلمات کلیدی خود اضافه نمایید.

گام دوم: بررسی عبارات و کلمات کلیدی پیشنهادی گوگل در انتهای لیست نتایج جستجو

انتخاب صحیح کلمات کلیدیشما می‌توانید از این عبارات و کلمات کلیدی به صورت هوشمندانه استفاده کنید. اکنون شما لیستی از کلمات کلیدی مناسب و منطبق با موضوع وبسایت خود را در در اختیار دارید. پس می‌توانید به مرحله سوم نیز گام بردارید:

گام سوم: استفاده از ابزار Google Keyword Planner جهت انتخاب کلمات کلیدی

keyword planner tools

google keyword planner یکی از قویترین ابزارهای گوگل در تحلیل و آنالیز کلمات کلیدی مورد جستجوی کاربران می باشد. این ابزار معتبرترین مرجع برای تشخیص میزان جستجوی کلمات به صورت دقیق می‌باشد.

با استفاده از این ابزار شما آدرس وبسایت خود را وارد کرده و پس از آن به طور اتوماتیک کلمات کلیدی شما را پیدا و دسته بندی های موجود در رابطه با هر کلمه را نمایش می‌دهد. ابزار google keyword planner ابزاری بسیار قدرتمد و به روز برای تشخیص این به کار می‌رود که هر کلمه و عبارت کلیدی، چند بار در سال و چند بار در ماه جستجو می شوند.
همچنین با استفاده از این ابزار و توجه به نرخ طبیعی CTR، می توانید قبل از آنکه به صدر نتایج گوگل راه یابید، تخمین بزنید، که چقدر ورودی از گوگل دریافت خواهید کرد.

متاسفانه دسترسی به این ابزار برای IP ‌های ایرانی مقدور نمی‌باشد. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای استفاده از این ابزار با IP خارجی وارد شوید.
نحوه استفاده از ابزار google keyword planner به صورت جامع و کامل در پکیج آموزشی کلمات کلیدی حرفه‌ای رایان تدبیر توضیح داده شده است.
اکنون که با تجزیه و تحلیل لیست اولیه تهیه شده از کلمات، توانستیم بهینه ترین کلمات را بیابیم. حال نوبت به استفاده از ابزار استخراج آمار و سلیقه مردم در جستجوی عبارات می‌رسد.

گام چهارم: بکارگیری Google Trends برای استخراج آمار و سلیقه مردم درجستجوی کلمات کلیدی

گوگل ترندز

شرکت گوگل در سال ۲۰۰۷ سرویس گوگل ترندز را راه اندازی کرده است. واژه ترند به معنی روند می‌باشد و از طریق آن می‌توانیم روند جستجوی کلیدواژه های مختلف را در گوگل مشاهده کنیم.

گوگل ترندز کلیه سوالات شما را در مورد انتخاب کلمات کلیدی در شهرها و کشورهای مختلف پاسخ و آنالیز بسیار مناسبی را در اختیار شما قرار می‌دهد.
یکی از مواردی که گوگل ترندز می‌تواند به ما کمک کند، حالات مختلف نوشتن یک عبارت است. برای مثال شما می‌خواهید کلید واژه “حافظه corsair ” را برای وبسایت خود بهینه نمایید. “حافظه corsair” به صورت “حافظه کورسیر” و “حافظه کرسیر” جستجو می‌شود. پس شما علاوه بر “حافظه corsair ” باید یکی از دو مدل فارسی آن را نیز بهینه کنید. اما کدامیک بهتر است بهینه شود؟ “حافظه کورسیر” یا “حافظه کرسیر”؟ شما با استفاده از گوگل ترندز می‌توانید مقایسه کنید که کدامیک از این دو عبارت بیشتر در جستجو استفاده می‌شود. بنابراین شما کلیدواژه پرطرفدار تر را انتخاب می‌نمایید.
اکنون که بر اساس چهار مرحله چارچوب انتخاب کلمات کلیدی، کلیدواژه های مناسب را انتخاب کردید باید به سراغ تولید محتوا رفته و یا محتوای از قبل تولید شده را برای این کلمات بهینه نمایید.

این مطالب را نیز ببینید!

8 دلیل محکم که ثابت میکند سئو عالی کار می‌کند

8 دلیل محکم که ثابت می‌کند سئو SEO به طور عالی کار می‌کند.

عاقلانه است که به این فکر کنید که بازاریابی شامل رقابت های عجیب و غریب  …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 9 =

دوست داری برای همیشه از شر جریمه گوگل خلاص بشی؟
برای اینکه همیشه از جریمه گوگل در امان بمونید و در صورت جریمه شدن از شر اون خلاص بشید ما به شما پیشنهاد می‌کنیم کتاب الکترونیکی پیشگیری و راهکارهای خروج از جریمه گوگل رو حتما دانلود کنید.
  • چرا گوگل مارو جریمه می‌کنه؟
  • چکار کنیم که هیچوقت جریمه نشیم؟
  • از کجا بفهمیم که جریمه شدیم؟
  • آیا جریمه گوگل تاثیری در رتبه سئو داره؟
  • چجوری سایتمون رو از جریمه گوگل خلاص کنیم؟
قول می‌دیم! هیچگاه برای شما ایمیل مزاحم ارسال نکنیم.
دوست داری SEO سایتت رو به صورت حرفه ای شروع کنی؟
در این دوره رایگان به شما مراحل انتخاب صحیح کلمات کلیدی را آموزش می‌دهیم
ما به شما اطمینان می‌دهیم که هرگز ایمیل مزاحم ارسال نخواهیم کرد.
کمنکن